درب سلکوم ویتور

درب سلکوم (selcom) باکیفیت ترین و محبوب ترین برند درب اتوماتیک آسانسور در ایران و جهان از زیر مجموعه های گروه بزرگ ویتور می باشد. گروه ویتور یکی از بزرگترین تامین کنندگان مستقل قطعات و سیستم های صنعت آسانسور در جهان است. مجموعه محصولات Wittur شامل درب آسانسور(درب سلکوم ، درب سماتیک)، قطعات ایمنی(پاراشوت و گاورنر ویتور)، موتور گیرلس و سیستم هیدرولیک، کابین و … می باشد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

تاریخچه گروه wittur

هورست ویتور (Horst Wittur) بنیانگذار گروه ویتور در 29 می 1942 در شهر پلزن چکسلواکی بدنیا آمد. ویتور در سال 1962 به صنعت آسانسور پیوست و در ساخت و ساز برای  شرکت Danzer در شهر مونیخ مشغول فعالیت شد و خیلی زود معاون و جانشین مدیر عامل شد. هورست ویتور در آن سال ها متوجه خلا بازار قطعات آسانسور در آلمان شده بود و دریافت که تامین کنندگان آلمانی نمی توانند تقاضای شرکت های آسانسور در تامین قطعات آسانسور را برآورده کنند.

هورست ویتور در سال 1968 میلادی و زمانی که تنها 26 سال سن داشت شرکت ویتور را تاسیس کرد و در ادامه با تامین کنندگان ایتالیایی قطعات آسانسور شروع به همکاری نمود و وارد تجارت درب آسانسور از ایتالیا شد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان
درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان
درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

در سال 1969 میلادی، هورست ویتور کارخانه ای را برای ساخت درب لولایی آسانسور راه اندازی کرد. در سال 1972، کارخانه به منطقه Miesburg نزدیک مونیخ منتقل شد. کارخانه ای وسیع تر که دارای 500 متر مربع انبار و 70 متر مربع فضای اداری بود. در ابتدا فعالیت شرکت ویتور، تمرکز بر تولید درب آسانسور و همچنین تجارت با قطعات برندهای مختلف صنعت آسانسور بود. با این حال، در جریان ادغام شرکت و حضور سرمایه گذار، تجارت با محصولات دیگر برندها با فروش قطعات تولیدی ویتور جایگزین شد. گسترش بین المللی گروه ویتور خیلی زود و با تاسیس کارخانه درب سلکوم (selcom) شروع شد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان
درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

در ابتدا ، فعالیت شرکت ویتور (wittur) تمرکز بر تولید درب آسانسور و همچنین تجارت با قطعات برندهای مختلف صنعت آسانسور بود. با این حال، در جریان ادغام شرکت و حضور سرمایه گذار، تجارت با محصولات دیگر برندها با فروش قطعات تولیدی ویتور جایگزین شد. گسترش بین المللی گروه ویتور خیلی زود و با تاسیس کارخانه درب سلکوم شروع شد. در سال 1977 میلادی، کارخانه تولید درب سلکوم Selcom S.p.A. (امروزه Wittur S.p.A.) در منطقه کلورنو شهر پارما ایتالیا تأسیس شد و به دنبال آن در سال 1980 کارخانه تولید درب سلکوم  Selcom Aragon (امروزه Wittur Elevator Components S.A.U.) در شهر ساراگوزا اسپانیا تأسیس شد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان
درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

سال 1993 میلادی نقطه شروع مجموعه ویتور ترکیه بود. در این سال ویتور مجموعه آسفن ترکیه (امروزه Wittur Asansör Sanayi Ve Ticaret Ltd. Sirketi ) در شهر استانبول را خریداری نمود، مجموعه ای که در حال حاضر تولید درب سلکوم برای بازار اروپا انجام میدهد. بعد از ترکیه ، بازهم نوبت ایتالیا و تصاحب شرکت آسانسور اومار لیفت (امروزه Wittur Hydraulic Drives S.r.l.) تولید کننده سیستم های آسانسور هیدرولیک در برگامو ایتالیا بود. شرکتی که 20 سال بعد در سال 2013 میلادی از مجموعه ویتور خارج شد و بصورت مستقل در حال تولید و عرضه سیستم های هیدرولیک می باشد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

گروه ویتور در سال 1995 به منظور افزایش میزان تولید و بالابردن سهم خود از بازار درب آسانسور در قاره آسیا، کارخانه تولید درب سلکوم چین Suzhou Selcom ( امروزه Wittur Elevator Components  Suzhou ) در شهر سوژو افتتاح نمود. در طی سال‌های بعدی، کارخانه درب سلکوم چین به‌طور پیوسته بزرگ‌تر شد و امروزه بیش از 700000 درب سلکوم در آن سالانه تولید می‌شود. گروه wittur در جهت گسترش فعالیت خود در بازار قطعات آسانسور، در سال 1997 میلادی با خرید شرکت System Antriebstechnik Dresden GmbH (امروزه WITTUR Electric Drives GmbH) در شهر Dresden آلمان، تولید و عرضه موتور گیرلس wittur را به محصولات خود اضافه کرد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان
درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

گروه ویتور به منظور افزایش سهم خود از بازار بسیار بزرگ صنعت ساختمان و آسانسور قاره آمریکا، در سال 2000 میلادی بطور رسمی وارد بازار صنعت آسانسور آمریکای جنوبی شد. ابتدا با خرید شرکت SOIMET (امروزه Wittur S.A) در کشور آرژانتین و در ادامه کارخانه Wittur LTDA در شهر Londrina برزیل را افتتاح کرد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان
درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

در همان سال ویتور، کارخانه درب آسانسور و کابین آسانسور Kone ، واقع در ایالت کانزاس آمریکا را خریداری کرد و طی 4 سال به تولید درب سلکوم جهت حضور در بازار آمریکا پرداخت اما در سال 2004 کارخانه درب سلکوم آمریکا اعلام ورشکستگی کرد و به John Mann سرمایه دار انگلیسی فروخته شد. توسعه ویتور در مورد کارخانه های تولید درب سلکوم در سال 2009 در کروپینا اسلواکی، و در سال 2010 در چنای هند انجام شد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان
درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

بهار سال 2010 میلادی، هورست ویتور (Horst Wittur) بنیان گذار گروه ویتور پس از طی یک دوره بیماری سخت، در 6 فوریه در سن 67 سالگی درگذشت. هورست ویتور در طول سال های متمادی در صنعت آسانسور جهان به عنوان مدیر و یکی از سهامداران گروه بزرگ ویتور، و همچنین به عنوان مشاور و معاونت رئیس انجمن قطعات آسانسور اروپایی (ELCA) خدمات ارزشمندی را به صنعت آسانسور جهان ارائه نمود.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

در 12 آگوست سال 2015، گروه ویتور اعلام کرد که خواهان تصاحب گروه سماتیک ، یکی از شرکت‌های بزرگ و فعال در تجارت قطعات آسانسور است و نهایتا در 1 آوریل سال 2016 ، ویتور خبر موفقیت آمیز خرید Sematic Group را اعلام کرد. گروه سماتیک به عنوان یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان و تامین کنندگان پیشرو قطعات آسانسور جهان در سال 1959 میلادی توسط فرانچسکو زاپا (Francesco Zappa) در ایتالیا تاسیس شد.

درب سلکوم سماتیک

گروه ویتور از طریق ادغام با شرکت سماتیک و استفاده از دانش این شرکت در بخش مهندسی، بدنبال گسترش دامنه محصولات و گروه مشتریان خود خواهد بود. با نگاهی دقیق تر، این معامله باعث افزایش مشتری و تنوع جغرافیایی ویتور در صنعت آسانسور جهانی می شود، از جمله دسترسی ویتور به بازار بزرگ صنعت ساختمان آمریکای شمالی و مرکزی با استفاده از سال ها حضور مستمر Sematic در مکزیک و ایالات متحده آمریکا. در نقطه مقابل، انتظار می رود Sematic با استفاده از طیف گسترده محصولات Wittur، شبکه فروش جهانی و طیف گسترده ای از مشتریان بهره مند شود.

گروه wittur در حال حاضر

از زمان تأسیس Wittur در سال 1968، چیزهای زیادی تغییر کرده است. در آن زمان، گروه ویتور بر روی چند بازار و محصولات محلی تمرکز داشت. در طول سال های بعد این شرکت به طور مداوم دامنه بین المللی و مجموعه مشتریان جهانی خود را گسترش داده است و با کارخانه های تولیدی خود در بیش از 15 کشور به یک بازیگر جهانی تبدیل شده است. در زمان کنونی شرکت‌های چند ملیتی و مشتریان قطعات آسانسور در سرتاسر جهان، ویتور را به عنوان یک شریک تجاری تثبیت ‌شده و قابل اعتماد می‌دانند. دلیل این اعتماد علاوه بر ارائه ضمانت کیفیت و برتری تولیدات ویتور، تبعیت این شرکت از قانون ، مقررات و استانداردهای جهانی آسانسور است.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان — گروه مهندسی و بازرگانی فطرس

گروه ویتور در حال حاضر با 15 کارخانه تولیدی (از جمله کارخانه درب سلکوم) و 21 شرکت فروش بین المللی، تحت یک شبکه فروش جهانی بیش از 50 کشور را در تمام قاره ها پوشش می دهد. درب سلکوم به عنوان پرفروشترین محصول تولیدی گروه ویتور در کارخانجات ایتالیا، ترکیه، ایران، هند و چین می باشد که با تکیه بر 50سال سابقه و تجربه ویتور در صنعت آسانسور، یکی از برترین درب های اتوماتیک آسانسور در دنیا و ایران با کمترین میزان خرابی می باشد.

درب سلکوم در ایران

صنعت آسانسور ایران سال های متمادی از دهه 60 تا 90 شاهد وارادات درب سلکوم از کشورهای ایتالیا، ترکیه و چین بوده است اما در سال 1397 با توجه به اعلام ممنوعیت واردات درب اتوماتیک آسانسور توسط وزارت صمت و توقف کامل واردات درب آسانسور سلکوم بصورت کامل در مبادی گمرکات کشور، و همچنین از دست رفتن بازار ایران برای گروه ویتور و نیز تولید درب های تقلبی و کپی با برند سلکوم در ایران، گروه مهندسی و بازرگانی فطرس را بر آن داشت تا با تکیه بر توانمندی های بازرگانی بین المللی خود، اقدام به مذاکره مستقیم با مدیران ارشد ویتور در دفتر مسقط گروه فطرس داشته باشیم.

در این مذاکرات مقرر شد با واردات قطعات مکانیزم اورجینال درب سلکوم از ویتور ترکیه و نیز تولید چارچوب و لته درب سلکوم در کارخانه فطرس، علاوه بر بازار ایران، بازار کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین قسمتی از نیاز کشورهای منطقه اوراسیا از این کارخانه تامین شود. لازم به تاکید است که ماشین آلات و ورق های مورد نیاز جهت تولید چارچوب و لته درب سلکوم اورجینال نیز تماما از ویتور ترکیه تهیه شده و طبق قرارداد فیمابین، روند ساخت، تولید و بسته بندی، تحت نظارت مستقیم و تایید گروه ویتور می باشد.

محصولات درب آسانسور سلکوم

درب آسانسور سلکوم دارای 6 سری محصول در 4 مدل پوشش رنگ ، روکش استیل ، استیل شیشه و تمام شیشه، از عرض 70 سانتیمتر تا 500 سانتیمتر و ارتفاع 200 سانتیمتر تا 500 سانتیمتر و بازشوی تلسکوپی و سانترال با تعداد 2 ، 3 ، 4 و 6 لته به شرح زیر می باشد:

AUGUSTA EVO

درب آسانسورAUGUSTA EVO  یک محصول با کیفیت و مقرون به صرفه برای بازار آسانسورهای مسکونی و کم ترافیک است. مونتاژ،  نصب و راه اندازی این درب بسیار آسان و سریع است و به دلیل طراحی غلتک های مشابه سری HYDRA دارای صدای عملیاتی و  لرزش بسیار کم می باشد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

Hydra

بی تردید درب سلکوم هیدرا Hydra محبوب ترین و پرفروشترین مدل درب سلکوم است. یک درب آسانسور چند منظوره است که با حداکثر انعطاف پذیری در کاربرد طراحی شده است. تنوع گسترده ای از اجراها در نوع لته ها (پوشش رنگ ، روکش استیل ، استیل شیشه و تمام شیشه) باعث شده تا از این درب با هر نوع کاربردی از ساختمان های مسکونی گرفته تا ساختمان های اداری و هتل ها استفاده کرد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

Pegasus

پگاسوس یک درب آسانسور چند منظوره است که قادر به تحمل ترافیک سنگین در هتل ها، ساختمان های عمومی، بیمارستان ها و مراکز خرید است. پگاسوس به دلیل مقاومت خاص مکانیزم و قطر زیاد غلتک هایش، عملکرد بالایی از دوره کاکرد را ارائه می دهد. این درب با سرعت باز شدن بالا و عملکرد بسیار روان به خصوص برای دربهای بزرگ یا کابین های وزن بالا بطور قابل توجه مناسب است

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

Luna

درب گرد و هلالی شکل لونا برای نصب در آسانسورهایی که زیبایی و عملکرد عوامل تعیین کننده هستند یک انتخاب عالی و بی نظیر است. محدوده گسترده ابعاد و راه حل های ویژه، درب لونا را برای طراحی معماری سفارشی مناسب می کند. Luna هم در نسخه گرد با مکانیزم بالا (Luna 3600) و هم در نسخه گرد با مکانیزم پایین (Luna 3602) موجود است. به ویژه مکانیسم قرارگیری زیر درب، طراحی آسانسورهای پانوراما را سبک می کند و به آنها هارمونی زیبایی شناسی بالاتری می دهد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

Nettuno

درب آسانسور Nettuno راه حلی عالی برای مواقعی است که امکان قرار دادن مکانیزم درب روی سقف کابین وجود ندارد. مراکز تجاری، ایستگاه‌های مترو، فرودگاه‌ها نمونه‌ای از این موارد ضروری هستند. در این درب مکانیزم در قسمت پایین قرار گرفته است و بطور ویژه برای طراحی آسانسورهای پانوراما کاربرد دارد و باعث می شود ظاهر چاه آسانسور تمیز و تقریباً بدون هیچ جزء مکانیکی قابل مشاهده باشد.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

Taurus  

درب آسانسور Taurus یک درب ایده‌آل برای ترافیک بسیار بالا و آسانسورهای باری با ابعاد بزرگ و بارهای بسیار سنگین با عملکرد طولانی مدت، بدون شک قوی ترین درب این خانواده است که برای استفاده صنعتی طراحی شده است.. این درب با عرض بازشو تا 500 سانتیمتر راه حلی جذاب و ایده آل برای آسانسورهای مخصوص کالاهای حجیم و سنگین است.

درب سلکوم ویتور شماره 1 جهان

گارانتی درب سلکوم

کلیه درب های طبقه و کابین سلکوم ارائه شده توسط گروه مهندسی و بازرگانی فطرس دارای 4 سال گارانتی بی قید و شرط در سراسر ایران می باشد. برای اطمینان از اینکه درب سلکوم شما به صورت حرفه ای سرویس می شود، تنها از قطعات یدکی اصلی استفاده کنید که همیشه کیفیت و کارایی مشابه خود محصول Wittur را تضمین می کنند. قطعات یدکی درب سلکوم تحت آزمایش های دقیق قرار گرفته اند تا بالاترین استانداردهای ایمنی و عملکرد را برآورده کنند. تمامی قطعات یدکی درب سلکوم مطابق با مشخصات دقیق ویتور طراحی، تست و تولید شده اند تا با تمامی قطعات و سیستم های آسانسور شما تعامل بهینه داشته باشند.

قطعات یدکی درب سلکوم

شما به کیفیت و طول عمر درب سلکوم ویتور اعتماد دارید و قطعات یدکی سلکوم را برای پشتیبانی از این طول عمر انتخاب می کنید.

ویژگی های منحصر بفرد درب سلکوم

_ نصب آسان و سریع

_ مجهز به غلطک های کم صدا

_ 4سال گارانتی برای تمامی قطعات

_ دسترسی آسان جهت سرویس و تعمیر

_ مونتاژ کلیه قطعات درب در مدت زمان بسیار کم

_ پر فروش ترین و پر طرفدار ترین نوع درب آسانسور

_ قابل استفاده در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری

_ دارای استانداردهای EN81-20 / 50 با EN81-58 E120 و EW60

_ روکش رنگ الکترواستاتیک مطابق با استاندارد جهت درب های طبقه و کابین پوشش رنگ

_ دارا بودن طیف گسترده ای از تنظیمات درایو مکانیزم درب در راستای تنظیم عملکرد درب کابین

_ روکش استیل نگیر مطابق با استاندارد جهت درب های طبقه و کابین روکش استیل و درب های استیل و شیشه

_ طیف گسترده انواع استیل (خشدار،آینه ای،دانه گندمی و طرحدار) در رنگ بندی های مختلف (نقره ای،دودی،طلایی و…)

_ مجهز به شیشه های لمینت با نوار لاستیکی جهت انتقال ضربات احتمالی جهت درب های طبقه و کابین استیل و شیشه

محصولات مرتبط درب آسانسور سلکوم

در حال حاضر درب آسانسور سلکوم در 5 مدل پوشش رنگ ، روکش استیل و استیل شیشه و در گروه درب کابین با 2 مدل Hydra و Ultra جهت طبقات و کابین با عرض، ارتفاع و نوع بازشو با انواع استیل مشخص ارائه می گردد .

در کادرهای زیر مشخصات عمومی هر مدل از درب آسانسور سلکوم قرار دارد .

برای اطلاع از مشخصات فنی، عکس محصول، استاندارد و نقشه های  کامل هر درب، بر روی مدل دلخواه کلیک کنید .

درب طبقه پوشش رنگ

درب طبقه پوشش رنگ

 • نوع بازشو : تلسکوپی - سانترال
 • عرض بازشو : 120 ~ 70
 • ارتفاع بازشو : 240 ~ 200
 • تعداد لته : 4 ~ 2
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
درب طبقه روکش استیل

درب طبقه روکش استیل

 • نوع بازشو : تلسکوپی - سانترال
 • عرض بازشو : 120 ~ 70
 • ارتفاع بازشو : 240 ~ 200
 • تعداد لته : 4 ~ 2
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
درب طبقه استیل و شیشه

درب طبقه استیل و شیشه

 • نوع بازشو : تلسکوپی - سانترال
 • عرض بازشو : 120 ~ 70
 • ارتفاع بازشو : 240 ~ 200
 • تعداد لته : 4 ~ 2
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
درب کابین مدل Hydra

درب کابین مدل Hydra

 • نوع بازشو : تلسکوپی - سانترال
 • عرض بازشو : 120 ~ 70
 • ارتفاع بازشو : 240 ~ 200
 • تعداد لته : 4 ~ 2
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر
درب کابین سلکوم مدل Ultra

درب کابین سلکوم مدل Ultra

 • نوع بازشو : تلسکوپی - سانترال
 • عرض بازشو : 120 ~ 70
 • ارتفاع بازشو : 240 ~ 200
 • تعداد لته : 4 ~ 2
اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتر

لطفا دیدگاه خود را درباره این کالا بیان کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵